Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Шебердің қолы ортақ «Зергер» Фариза Оңғарсынова (3 сынып, III тоқсан)

Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Шебердің қолы ортақ «Зергер» Фариза Оңғарсынова (3 сынып, III тоқсан)

Пән: Әдебиеттік оқу
Бөлім: Өнер
Сабақ тақырыбы: Шебердің қолы ортақ «Зергер» Фариза Оңғарсынова
Оқу мақсаттары: 3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильм нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру
3.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы әдеби көркемдегіш құралдарды (салыстыру, теңеу, эпитет, кейіптеу) табу
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: өлеңді түсініп оқып, қажетті ақпаратты табады.
Көпшілік оқушылар: түрлі дереккөздерден ақпаратты табады, сызба түрінде көрсетеді
Кейбір оқушылар: өлеңдегі әдеби көркемдегіш құралдарды табады.
Сабақтың басы
Ширату тапсырмасы:
«Шаттық шеңбері»
Сабақ басталар алдында қолданамыз. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады.
Топтарға бөліну:
Зергерлік бұйымдары арқылы топтарға бөліну
Өтетін тақырыпқа болжау жасау. Суреттерге зер салу. Ортақ тақырып табу

Сабақтың ортасы

1-тапсырма
«Зергер» Фариза Оңғарсынова
(ЖЖ,Т) «Үштік» әдісі (Ойлан, жұптас, бөліс)
Топ бойынша тапсырманы оқиды. Топтағы оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады.
Өлеңді талдағаннан кейін әр топқа тапсырма
Білемін Білдім Білгім келеді

Саралау: Топтағы барлық оқушы жұмыс жасайды. Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады
ҚБ «Жұлдызша»
Жақсы жұмыс жасаған топқа жұлдызшалар тарату
2-тапсырма
(Ж) «Төрт сөйлем» әдісі
Үнтаспадан Бауыржан Жақыптың «Тобылғы» өлеңін тыңдау
1. Пікір. Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады.
2. Дәлел. Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді
3. Сұрақ. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады?
4. Қорытынды. Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді
Саралау: Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтілетіндігін түсінгендеріне көз жеткізу.
Жарайсыңдар!», «Өте жақсы»,«Керемет!» сөздерімен мадақтау арқылы бағалау
3-тапсырма (ЖЖ) « Ғажайып көрме» әдісі
Өлеңдер бөліктерге бөлініп беріледі. Оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Оқыған бөліктері бойынша сурет салады. Жұмысты жұппен орындайды
Саралау: Орындау барысында бағалау тәсілі арқылы сараланады. Оқушылардың жұмыстарының барлығы бағаланады.
ҚБ «Бір-бірін бағалау»
Оқушылар бір-бірінің жұмысын бағалайды.Өз жұмысында нені жақсарту керектігін анықтайды.
4- тапсырма (Т) « Жаңалық ашамыз» әдісі
Оқушыларға түрлі дереккөздер ұсынылады.Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыру

Саралау: Орындау барысында қарқын арқылы саралау. Кейбір оқушыларға қосымша уақыт беріледі
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Топтарды бағалау үдерісінде екі жұлдыз және бір тілек айтамын.
Екі жұлдыз – жұмыстарында ерекше ұнағаны
Бір тілек - жақсартуға болатыны......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Абайдың қара сөзі (3 сынып, I тоқсан)
» Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Шешеннің сөзі ортақ Әнет баба өсиеттері (3 сынып, III тоқсан)
» Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Әдеби көркемдеуіш құралдардың қолданысын анықтау Қасым Аманжолов «Ұшқыш болғым келеді» (4 сынып, II тоқсан)
» Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Күзгі уақыт (3 сынып, II тоқсан)
» Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары: Көне қалалар. (Нәтиже сабақ) Қатені табу және түзету (3 сынып, II тоқсан)

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Шебердің қолы ортақ «Зергер» Фариза Оңғарсынова 3 сынып әдебиеттік оқу, әдебиеттік оқудан қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, адебиеттік оку кыска мерзимди сабак жоспары, Шебердің қолы ортақ «Зергер» Фариза Оңғарсынова

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]